← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Psikolojik Bakış Topluluğu

Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
27.02.2019'da ''Sahada Genç 'Psikolog' Olmak'' Etkinliğini Gerçekleştirdik! 27.02.2019'da ''Sahada Genç 'Psikolog' Olmak'' Etkinliğini Gerçekleştirdik! 27.02.2019'da ''Sahada Genç 'Psikolog' Olmak'' Etkinliğini Gerçekleştirdik! 27.02.2019'da ''Sahada Genç 'Psikolog' Olmak'' Etkinliğini Gerçekleştirdik!
DUYURU / HABER

27.02.2019'da ''Sahada Genç 'Psikolog' Olmak'' Etkinliğini Gerçekleştirdik!

27.02.2019 tarihinde “Sahada Genç Psikolog Olmak” söyleşimizde bizlerle deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan Psk.Mehmet Ali Erkuş ve Arınç Sönmez hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Samimi sohbetleriyle çok keyifli bir söyleşi gerçekleşti. Dönemin son etkinliğine katılan arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ederiz.

Devamını oku
Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
1.Psikoloji Günü ''Şiddete Bakış'' Etkinliği 23.02.2019'da Gerçekleşti! 1.Psikoloji Günü ''Şiddete Bakış'' Etkinliği 23.02.2019'da Gerçekleşti! 1.Psikoloji Günü ''Şiddete Bakış'' Etkinliği 23.02.2019'da Gerçekleşti! 1.Psikoloji Günü ''Şiddete Bakış'' Etkinliği 23.02.2019'da Gerçekleşti!
DUYURU / HABER

1.Psikoloji Günü ''Şiddete Bakış'' Etkinliği 23.02.2019'da Gerçekleşti!

1.Psikoloji Günü “Şiddete Bakış” ana temalı etkinliğimizi değerli misafirlerimizle (500+) gerçekleştirdik. Bu önemli etkinliğimizde bizi kırmayarak etkinliğimize gelen değerli akademisyenlerimize ve değerli konuklarımıza bir kez daha teşekkür ederiz! İyi ki varsınız!

Devamını oku
Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
Konferans : Aşk'ın Psikolojisi 2 Konferans : Aşk'ın Psikolojisi 2 Konferans : Aşk'ın Psikolojisi 2 Konferans : Aşk'ın Psikolojisi 2

Konferans : Aşk'ın Psikolojisi 2

Popüler psikoloji denildiğinde ilk akla gelen isimlerden, Psikoloji Tv'nin sahibi Sayın Uzman Psikolog Beyhan Budak’ın katılımlarıyla birlikte Aşkın Psikolojisi adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Konuşması boyunca Beyhan Bey, aşkın getirdikleri ve götürdükleri, çiftlerin bağlanma çeşitleri, uzun süreli ilişkilerde bulunan ortak özellikler, çift terapileri ve şema terapinin ikili ilişkilere bakış açısı gibi konular hakkında bizleri bilgilendirdi. Konuşmanın sonunda afişte belirtildiği gibi Beyhan hocamızın çektiği kura çekimi sonucu kazanan kişiye çift kişilik bir akşam yemeği hediye edildi.

Geçen sene topluluğumuz tarafından gerçekleştirilen Aşk'ın Psikolojisi etkinliğinin gelenekselleşmesi adına büyük emekler sarf ettiğimiz etkinliğimiz bu sene de yoğun ilgiyle karşılandı. Oldukça keyifli ve bilgilendirici geçen bu etkinliğimize katılan tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Devamını oku
Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
Film Gösterimi : Shutter Island (Zindan Adası) Film Gösterimi : Shutter Island (Zindan Adası) Film Gösterimi : Shutter Island (Zindan Adası) Film Gösterimi : Shutter Island (Zindan Adası)

Film Gösterimi : Shutter Island (Zindan Adası)

Psikolojik gerilim/drama Shutter Island(Zindan Adası) filmini, katılımcı arkadaşlarımız ile patlamış mısır ikramımız eşliğinde izledik. Film arasında "Polikek" sponsorluğunda çay ve kuru pasta ikramlarımız ile kısa bir mola verdik. Film bitiminden sonra okulumuz psikoloji 4. Sınıf öğrencisi Sahra Tekin ile birlikte film değerlendirmesi yapıp karakterlerin patolojilerini araştırdık. Kapanış olarak ise afişte belirtildiği üzere tek kişilik sinema bileti çekilişi yaptık ve kazanan talihliye sinema açık biletini teslim ettik. Böylelikle bizim ve katılımcılarımız açısından oldukça eğlenceli ve faydalı bir etkinliği sonlandırmış olduk. Katılan herkese teşekkür ederiz.

Devamını oku
Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
Konferans : Her Yönüyle Bağımlılık Konferans : Her Yönüyle Bağımlılık

Konferans : Her Yönüyle Bağımlılık

Şizofreni ilacının patentini alan, nöropsikoloji alanının duayenlerinden Sayın Prof. Dr. İsmail Tayfun Uzbay ile geçirdiğimiz etkinliğimizde bağımlılığı,bağımlılık çeşitlerini ve günümüzde bireyleri bağımlılığa iten nedenler hakkında bilgi edindik. Genel olarak tıp ve psikoloji öğrencilerinin yoğunlukta olduğu etkinliğimizde psikoloji ve tıp bölüm hocalarımızın da katılımıyla çok güzel bir atmosfer oluştu. Katılımcı arkadaşlarımıza ve saygıdeğer hocalarımıza teşekkür ederiz.

Devamını oku
Psikolojik Bakış Topluluğu
Psikolojik Bakış Topluluğu
Konferans : Nöropsikolojik Testler ve Hasta Değerlendirmesi Konferans : Nöropsikolojik Testler ve Hasta Değerlendirmesi Konferans : Nöropsikolojik Testler ve Hasta Değerlendirmesi

Konferans : Nöropsikolojik Testler ve Hasta Değerlendirmesi

Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü bünyesinde çalışmakta olan Yar. Doç. Dr. Hande Kaynak ile yaklaşık bir saat süren etkinliğimiz sonunda nöropsikolojik testlerin zihinsel süreçleri nasıl ölçtüğü ve bu testlerden bazılarının uygulama tekniklerini öğrenip bunları hayata uyarlama konusunda fikir sahibi olduk. Katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Devamını oku