← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk
DUYURU / HABER

Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Muhammed Said Zengin ile Gazete Etü'den Haydar İleli röportaj yaptı. Geçtiğimiz Ocak ayında ilk kitabı “Uzaklardan Bir Yerden”i çıkaran Zengin kendini, yeni başladığı yazarlık hayatını ve yazılarını anlattı. Gazete ETÜ olarak Said’i tebrik ediyor yazmak konusunda hevesli arkadaşlarımıza da bakış açısı kazandıracak bu sohbeti sizlerle buluşturuyoruz.

Gazete Etü: Kendinden biraz bahseder misin?

Muhammed Said Zengin: İsmim Muhammed Said Zengin. 1997 yılında Ankara’da Maraşlı bir baba ve Aydınlı bir annenin oğlu olarak doğdum, o gün bugündür de bu şehirde yaşıyorum. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf Öğrencisiyim.

Gazete Etü: Yazmaya olan merakın nasıl başladı? Ne sıklıkla yazarsın?

Muhammed Said Zengin: 11. Sınıfta Tarık Tufan’ın denemeleriyle tanıştım. Yazıya olan merakım o günden beridir var diyebilirim. İsmet Özel kitaplarıyla devam eden okuma kültürü bende epeyce yer etti. Sürekli kitap okurdum okumakla birlikte yazmaya da başladım. Yaklaşık 2014 yılından beri de bloglarda yazıyorum.

Gazete Etü: Çok sayıda kitap okuduğunu anlıyorum. Yazdığın yazıların altında muhakkak ki okuduğun eserlerden edindiğin birikimlerin izleri vardır. Peki, sen hangi tür eserler ve yazarlar okumaktan hoşlanırsın?

Muhammed Said Zengin: Tarık Tufan kitaplarından bahsetmiştim. Onun dışında Ali Ural’ın denemeleri ve Cemil Meriç’in kitapları çok hoşuma gider. Maraşlı olduğum için de Maraşlı yazarlara ilgi duyarım. Cahit Zarifoğlu okumayı çok severim.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-bilgisayar-muhendisligi-bolumu-ogrencisi-zengin-le-raflarda-yerini-aldigi-ayda-3000-adet-satis-yapan-ilk-kitabini-konustu

Devamını oku