← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Eskrim Topluluğu

Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
ETÜ Eskrim "Tanışma Günü" Gerçekleşti ETÜ Eskrim "Tanışma Günü" Gerçekleşti ETÜ Eskrim "Tanışma Günü" Gerçekleşti

ETÜ Eskrim "Tanışma Günü" Gerçekleşti

ETÜ Eskrim olarak ailemize katılmak isteyen arkadaşlarımıza gerek işleyişimiz ve kurallarımız hakkında kısa bir bilgi vermek gerekse tanışıp antrenman ortamına kalmadan kaynaşmak adına gerçekleştirdiğimiz günümüz mutlu yüzle tamamlandı. Misafirlerimiz, dostlarımız ve yeni arkadaşlarımızın katılımıyla birlikte kendi içimizde ufak bir şenlik yaptık. Gelemeyen arkadaşlarımızı özendirmek ve bir dahaki sefere gelmelerine motivasyon oluşturmak adına birkaç kare paylaşıyoruz. Kıskandırmanın yanı sıra toplantıda konuştuklarımızla ilgili bilgilendirmek adına da birkaç noktaya değinmekte fayda var.
* Eskrimciler olarak bizler, cemiyetimizi bir aile olarak görür ve samimi ortamımızı korumayı en üstün ilke ediniriz. Bunu sağlamak adına da topluluğumuzda ilk antrenmandan herkesin birbirinin adını bilmesi bir kuraldır. Başkan veya başkan yardımcısı antrenmanın herhangi bir anında herhangi birine bir diğerinin adını sorar ve yanlış cevap verilirse cevabı veren arkadaş topluluğa baklava ısmarlamakla yükümlü olur.
* Eskrim yüksek disiplin gerektiren zor bir spordur. Bu nedenle antrenmanları başlangıç saati ve iç disiplini gibi noktalarda aşırı hassasiyet gösteririz. Bu spora gönül vermiş ya da verecek arkadaşlarımızı soğutmamak için herhangi bir yaptırım yapmak istemediğimizden sizleri de aynı hassasiyete davet ediyoruz.
* Antrenmanlara başlamak için okulumuzdan izin yazısı beklemekteyiz. En kısazamanda başlamak için bizler de hevesle beklemekteyiz.
Bu uzun ve sıkıcı metin için özür diler, en yakın zamanda birlikte çalışıyor olmayı umduğumuzun altını çizeriz.
Gelin ve ailemizin bir parças olun.

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
Ortam17'de Eskrim Ortam'ı

Ortam17'de Eskrim Ortam'ı

14-15 Eylül tarihlerinde Konsey girişimiyle gerçekleştirdiğimiz Ortam17' etkinliğinde ETÜ Eskrim olarak biz, "Balon Düellosu" ismini verdiğimiz böyle bir oyunla çıkageldik ve çok eğlendik. O kadar ki bundan sonra eğlence amaçlı bazı antrenmanlarımızda da bu oyunu oynama kararı aldık. Eğer sizler de bu spora gönül vermek istiyorsanız stantı kaçırmanız veya daha önce nelerle uğraştığınız önemsiz. Gelin birlikte öğrenelim, gelin birlikte eğlenelim.
Silahşörlerin de söylediği gibi; "Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için!"

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz! 15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz!

15 Temmuz Ankara İl Müsabakası İkincisiyiz!

15 Temmuz tarihli, şehitleri anma adına düzenlenen Ankara İl Birinciliği Turnuvası'nda topluluğumuzdan 5 sporcu mücadele etti. Epe branşında gerçekleşen yarışmanın sonuçları ise bizler için cesaret verici oldu. Topluluk başkanı Burak Us, Türkiye klasmanının 3. ve Azerbaycan milli sporcusu Kenan Aliyev ile final oynadı ve heyecan verici maç 15-11 Aliyev galibiyeti ile sonuçlandı. Teknik aksaklıklar neticesinde final maçını kaydedememiş olsak da önceki eleme maçlarından bir kısmına şuradan ulaşabilirsiniz: https://youtu.be/DbYFaCsI4hI
Burak'ın mutluluğunu paylaşıyor ve kutluyoruz.
Öte yandan hiçbir başarı bireysel değildir. Bizler, ilgisi olan hepinizi aramızda görmek ve gelecekteki tüm başarılarımızı birlikte edinmek istiyoruz.

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
3üncüyüz, Mutluyuz, Gururluyuz! 3üncüyüz, Mutluyuz, Gururluyuz! 3üncüyüz, Mutluyuz, Gururluyuz! 3üncüyüz, Mutluyuz, Gururluyuz!
DUYURU / HABER

3üncüyüz, Mutluyuz, Gururluyuz!

01-03 Mayıs tarihlerinde Konya'da gerçekleşen Üniversiteler Arası Eskrim Müsabakasında okulumuzu gururla temsil eden bizler, çalışmalarının karşılığını almanın haklı sevincini yaşıyoruz. Müsabakada erkek epe takım ve ferdi, kadın epe takım ve ferdi, erkek flöre takım branşlarında yarıştık. Kadın epe ferdide milli sporcumuz ve takımımızın itici gücü Begüm Ataker, son maçında sakatlıklarının nüksetmesi üzerine bizlere korku dolu anlar yaşattı, fakat bir sıkıntı yaşamadan müsabakayı 5. olarak tamamlayabildi. Erkek epe ferdi yarışlarında ise başkanımız Burak Us, son maçında yaptığı taktik hatasının bedelini 12. olarak ödedi. Eerkek flöre branşında ise tek, ve 5 aylık eskrimci olan, temsilcimiz Mustafa Gayret iseön eleme maçlarında başarılı olup tablo 64 maçlarında çok tecrübeli bir milli eskrimci arkadaşımıza zor anlar yaşatarak 15-14 kaybetti.

Erkek epe takımımız Düzce Üniversitesindeki dostlarımız ile yaptıkları maçta mağlup olarak kupa yarışının dışında kaldı ve 5. oldu. Kadın epe takımımız ise kardeş takımımız ODTÜ kadın epecileri ile yaptıkları maçı kazanarak 3. oldu ve göğsümüzü kabartmakla kalmamış, okulumuza ilk eskrim kupamızı getirmiştir.

Müsabakanın sonuçlarından bizler çok mutlu ve hoşnut olmakla beraber gördük ki biz, çok daha fazlasıı potansiyel olarak barındırıyoruz. Bundan sonra daha da çok çalışacağız, daha da büyüyeceğiz, fazlasını başaracağız!!!
Biz kim miyiz? Bu spora aşık on sporcu ve bir antrenörüz ve daha da büyümek istiyoruz! İşte biz;
Antrenör: Emre Yağmur Karakaş
Erkek Epe: Burak Us, Mehmet Lütfi Akman, Mesut Kutlu, Mustafa Metin Kök, Selim Doğru
Kadın Epe: Begüm Ataker, Gizem Beliktay, Nilay Görgün, Tuçe Fidan
Erkek Flöre: Mustafa Gayret

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimle hala tanışmayanlarımız var. Bizde topluluk olarak eskrimi geniş kitlelere yaymaya çalışanlardan olmaya gayret ediyoruz. Nitekim bu süreç hızlı olmadığı gibi aynı oranda Türk eskriminin Dünya'daki başarısını da etkiliyor.

94 yıllık tarihimizde sahip olamadığımız 2 ünvan vardı; Avrupa ve Dünya şampiyonlukları. Ta ki İbrahim Ahmed Acar 1 ay içerisinde her iki ünvanında sahibi olana kadar.Acar geçtiğimiz ay Avrupa şampiyonasını, bu günlerde de ise Bulgaristan'da düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonasını altın madalyayla tamamladı.
Koca yürekli eskrimcimizin aldığı bu başarı Türk eskrim camiasına ve neslimize mutlak bir örnek olacağından eminiz. Bizlere mümkünün sınırlarını hatırlattığı için kendisine ETÜ Eskrim ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Üniversitemizde ise antrenmanlarımız final takvimi gölgesinde kalsa da devam ediyor. 1 Mayıs'ta Konya'da gerçekleşecek olan Üniversiteler arası turnuva katılımcısı olacak arkadaşlarımız tatilde de son sürat antrenmanlara devam edecekler. Eskrimle kalın...

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
ETÜ Eskrim antrenmanları hız kesmeden devam ediyor.

ETÜ Eskrim antrenmanları hız kesmeden devam ediyor.

Topluluğumuzun Pazartesi - Çarşamba akşamları sürdürmekte olduğu antrenmanlar, antrenör Emre Karakaş liderliğinde son sürat devam ediyor. Hafta sonu gerçekleşecek olan İl birinciliği turnuvasına katılacak yeni üyelerimizle hazırlık maçları yaparak haftayı kapattık. Mayıs ayında gerçekleşecek olan üniversiteler arası turnuva da ekibimizin çalışma motivesini zirveye çıkartıyor. Hala topluluğumuz üyesi değilseniz, geç değil, sizlerde Ortam aracılığıyla bizlere ulaşarak bu güzide sporla tanışabilir, topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.

Devamını oku