← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Endüstri ve Verimlilik Topluluğu
Endüstri ve Verimlilik Topluluğu
EVT YAZ OKULU’17 SONA ERDİ !
DUYURU / HABER

EVT YAZ OKULU’17 SONA ERDİ !

Endüstri ve Verimlilik Topluluğu tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen Yaz Okulu’17, TOBB ETÜ öğrencilerine muhteşem 2 gün yaşattı!

Git gide gelenekselleşen ve TOBB ETÜ’lünün butik şenliği haline gelen etkinlikte 2 gün boyunca televizyon dünyasının ünlü isimleri, uzman eğitimciler ve en sevilen radyo programcıları ağırlandı.

Katılımcılar Gazeteci ve Genç Bakış programı yapımcısı Abbas Güçlü, tiyatro sanatçısı Cem Özer, “Modern Sabahlar” programıyla 20 yılı aşkın süredir tanıdığımız ve her sabah yoğun iş trafiğinde bizlere yol boyu eşlik eden, Ankara’nın en sevilen radyocuları Ege Kayacan, Fahir Öğünç ve Oktay Demirci gibi birbirinden donanımlı isimlerin oturumlarıyla kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak seminerlere katılırken; gündüz düzenlenen baskı atölyeleri, kahve ve cupcake workshoplarıyla eğlenceli deneyimler yaşadı.

Oturumlar sonrası bireylerin takım çalışması ve bireysel gelişimine katkı sağlayan interaktif yarışmalar düzenlenirken; eğlence hız kesmeden gece boyu devam etti.

TOBB ETÜ’lü etkinliğin ilk gecesi A capella Sanat Atölyesi vokal grubu “Vokalemun”, Necati ve Saykolar, ardından Can Gox’un sahne aldığı açık hava konserleri 1000 kişinin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yaparak, TOBB ETÜ öğrencilerine unutulmaz anlar yaşattı.

Yoğun geçen etkinliğin ardından ikinci gün akşamında da “Kingsman:The Secret Service” film gösterimiyle, katılımcılar nostaljik açık hava sinemasının keyfini çıkardı.

Katılımcılara yüksek dozda öğrenme ve eğlenme imkanı sunan Yaz Okulu’17; eğlenceli atölyeleri, renkli oturumları, muhteşem konserleri ve eşsiz açık hava sinemasıyla katılımcılarına unutulmaz anılar bırakarak hafızalarda yerini aldı. Muhteşem geçen etkinliğin ardından TOBB ETÜ’lü seneye düzenlenecek olan Yaz Okulu’18’i şimdiden heyecanla bekliyor.

Devamını oku
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
ETÜ Eskrim antrenmanları hız kesmeden devam ediyor.

ETÜ Eskrim antrenmanları hız kesmeden devam ediyor.

Topluluğumuzun Pazartesi - Çarşamba akşamları sürdürmekte olduğu antrenmanlar, antrenör Emre Karakaş liderliğinde son sürat devam ediyor. Hafta sonu gerçekleşecek olan İl birinciliği turnuvasına katılacak yeni üyelerimizle hazırlık maçları yaparak haftayı kapattık. Mayıs ayında gerçekleşecek olan üniversiteler arası turnuva da ekibimizin çalışma motivesini zirveye çıkartıyor. Hala topluluğumuz üyesi değilseniz, geç değil, sizlerde Ortam aracılığıyla bizlere ulaşarak bu güzide sporla tanışabilir, topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik
DUYURU / HABER

Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik

5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar'da gerçekleşen Üniversiteler Arası Türkiye Eskrim Şampiyonası Kadınlar Epe Kategorisi'nde TOBB ETÜ Eskrim Topluluğu'ndan Begüm Ataker altın madalyanın sahibi oldu.

11 yıldır Eskrim sporuyla uğraşan ve 6 yıldır Eskrim Milli Takımında bulunan okulumuz İşletme Bölümü öğrencisi Begüm Ataker, haftada 4 gün yoğun antrenmanlar yaparak yarışmalara hazırlandığını söyledi. Ayrıca ülke içerisinde yapılan yarışmalarda pek çok derece elde etmiş olup bundan sonraki hedefinin Dünya çapındaki yarışmalarda Türkiye'yi temsil etmek için çaba sarf etmek olacağını belirtti.

Okulumuzun yoğun temposuna rağmen spora her zaman vakit bulabildiğini söyleyen Ataker, ayrıca yarışmalarda başarılı olması için TOBB ETÜ'nün de büyük desteklerde bulunduğunu ifade etti. Gazete Etü'den Şule Demir arkadaşımız Begüm Ataker ile keyifli bir röportaj yaptı.

Gazete Etü: Eskrim yapmaya kaç yaşında başladın? Kendin mi karar verdin yoksa ailen mi yönlendirdi?

Begüm: 9 yaşında başladım. Aile dostumuzun oğlu yaptığı için ailem beni de gönderdi. İlk gittiğim günden itibaren devam etmek istedim çünkü akranlarımla beraberdik, o ortamı çok sevdim. Sonra antrenörümle de çok iyi anlaştık, devam etmeye karar verdim.

Gazete Etü: Eskrimin seni zorladığı anlar oldu mu, vazgeçmeyi düşündün mü hiç?

Begüm: Oldu. Son iki senedir okul ve spor biraz zorluyordu. Başlarda bırakmayı istedim çünkü çok zor oluyordu benim için. Ama şimdi devam etmek istiyorum. Çünkü eskrim sayesinde zamanımı doğru şekilde planlamayı öğrendim. İlk zamanlar okulun yoğunluğuna alışmam zor olmuştu ancak şimdi günlerimi planlayınca çok daha rahat ilerliyor.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-universiteler-arasi-turkiye-sampiyonasi-kadinlar-epe-turkiye-1-si-olan-ogrencimiz-begum-ataker-ile-eskrim-uzerine-sohbet-etti

Devamını oku