← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı
DUYURU / HABER

TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı

TOBB ETÜ Mezunlar Derneği üniversitemiz öğrencilerinin kariyer planlamalarına yardımcı olmak için COFFEE NETWORKS etkinliği düzenliyor. TOBB ETÜ mezunlarının, öğrencilerle iletişimini artırdığı, tecrübelerini aktardığı etkinlik 5 mezun ve 15 gönüllü öğrenci ile gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda 22.07.2017 günü gerçekleşen COFFEE NETWORKS #4 Savunma Sanayi temasıyla gerçekleştirildi. Programa TUSAŞ-TAI, FNSS, STM SAVUNMA, HAVELSAN, ASELSAN ve ROKETSAN şirketlerinden katılan mezunlar, öğrencilerin şirketler, çalışma hayatı, mezuniyet hakkındaki sorularına yanıt verdi. Bundan önce düzenlenen üç COFFEE NETWORKS etkinliği ise sırasıyla Savunma Sanayi’nde, Kamu’da çalışan ve Girişimci mezunlarla birlikte gerçekleştirildi. Bu zamana kadar 20 mezun ve 53 öğrenci bu etkinlikler sayesinde bir araya geldi.

İlkine katıldığım etkinlik hakkındaki izlenimlerim ise şöyle: Etkinlik 2 saat sürüyor. Bu süre içinde katılım sağlayan öğrenciler mezunlarla bire bir konuşuyor ve yaklaşık her 15 dakikada konuştuğumuz mezun değişiyor. Kendini ve şirketini tanıtan mezun yaptığı iş hakkında bilgi verdikten sonra kendimizi tanıtarak sorular sormaya başlıyoruz. Aklımıza gelen her türlü soruyu içtenlikle cevaplıyorlar. Yüksek lisans, çalışma hayatının zorlukları, şirketlerin mülakat süreçleri bunlardan bazıları.

Mezunlarımız getirdikleri hediyelerle bizlere jest yapmayı da ihmal etmiyorlar. Café Mio sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte kahveler de TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nden. Bu güzel etkinliği ve kolay bulunmayacak iletişim şansını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Bu arada TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’ni sosyal medyadan takip ederek bir sonraki etkinlik ve bundan sonraki çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamını oku
Dreamstalk Hayal Klübü
Dreamstalk Hayal Klübü
TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

LevelUp etkinliği sırasında standımıza uğrayıp hayal bulutuna lavanta bahçelerini görmek istediğini yazan Ayşe Nur’un hayali gerçek oldu.
Lavanta bahçelerini görme hayali olan Ayşe Nur ile birlikte Pazar günü Isparta Keçiborlu Kuyucak Köyüne gittik.
Etkinliğimizde anları ölümsüzleştiren fotoğrafçılık kulübünden arkadaşımız Şule Demir'e teşekkür ederiz.

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
Kurum Kültürü - Türk Traktör Kurum Kültürü - Türk Traktör Kurum Kültürü - Türk Traktör Kurum Kültürü - Türk Traktör

Kurum Kültürü - Türk Traktör

Gazete Etü, Ortak Eğitim tecrübelerini sizlerle paylaşıyor. Kurum Kültürü röportaj dizisinde üniversitemizin her bölümünden öğrenciler ve onların staj yaptığı kurumlar hakkında merak edilenlere yer verecek.

İlk röportajın konuğu Makine Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Melih Şahan oldu. Melih, Türk Traktör'de yaptığı ortak eğitimle ilgili tecrübelerini paylaştı.

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik
DUYURU / HABER

Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik

5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar'da gerçekleşen Üniversiteler Arası Türkiye Eskrim Şampiyonası Kadınlar Epe Kategorisi'nde TOBB ETÜ Eskrim Topluluğu'ndan Begüm Ataker altın madalyanın sahibi oldu.

11 yıldır Eskrim sporuyla uğraşan ve 6 yıldır Eskrim Milli Takımında bulunan okulumuz İşletme Bölümü öğrencisi Begüm Ataker, haftada 4 gün yoğun antrenmanlar yaparak yarışmalara hazırlandığını söyledi. Ayrıca ülke içerisinde yapılan yarışmalarda pek çok derece elde etmiş olup bundan sonraki hedefinin Dünya çapındaki yarışmalarda Türkiye'yi temsil etmek için çaba sarf etmek olacağını belirtti.

Okulumuzun yoğun temposuna rağmen spora her zaman vakit bulabildiğini söyleyen Ataker, ayrıca yarışmalarda başarılı olması için TOBB ETÜ'nün de büyük desteklerde bulunduğunu ifade etti. Gazete Etü'den Şule Demir arkadaşımız Begüm Ataker ile keyifli bir röportaj yaptı.

Gazete Etü: Eskrim yapmaya kaç yaşında başladın? Kendin mi karar verdin yoksa ailen mi yönlendirdi?

Begüm: 9 yaşında başladım. Aile dostumuzun oğlu yaptığı için ailem beni de gönderdi. İlk gittiğim günden itibaren devam etmek istedim çünkü akranlarımla beraberdik, o ortamı çok sevdim. Sonra antrenörümle de çok iyi anlaştık, devam etmeye karar verdim.

Gazete Etü: Eskrimin seni zorladığı anlar oldu mu, vazgeçmeyi düşündün mü hiç?

Begüm: Oldu. Son iki senedir okul ve spor biraz zorluyordu. Başlarda bırakmayı istedim çünkü çok zor oluyordu benim için. Ama şimdi devam etmek istiyorum. Çünkü eskrim sayesinde zamanımı doğru şekilde planlamayı öğrendim. İlk zamanlar okulun yoğunluğuna alışmam zor olmuştu ancak şimdi günlerimi planlayınca çok daha rahat ilerliyor.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-universiteler-arasi-turkiye-sampiyonasi-kadinlar-epe-turkiye-1-si-olan-ogrencimiz-begum-ataker-ile-eskrim-uzerine-sohbet-etti

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk
DUYURU / HABER

TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk

TÜSF 2. Lig Basketbol Turnuvası’nda namağlup olarak şampiyon olan ve 1. Lige yükselmeyi başaran TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Alperen Avşar’la beraber hazırladığı soruları Merve İleri sordu, Takım antrenörü Ali Kavaklıoğlu, yardımcı antrenörü Ahmet Gülen, takımın hem eski oyuncuları hem de kaptanlarından Şükrü Atakan Durduran ve Enver Berk Yıldız cevapladı.

Gazete Etü: Basketbola başlamanız, takıma girişiniz nasıl oldu?

Enver Berk Yıldız: Babamın yönlendirmesiyle başladım, başlarda onların zorlamasıyla gidiyordum fakat sonradan basketbol benim için bir tutku haline geldi. 2013’de hazırlık sınıfındayken de bu takıma girdim.

Şükrü Atakan Durduran: Ben de 2013’de hazırlıktayken takıma girdim. Beni de ilk olarak ailem yönlendirdi, şimdi de iyi ki basketbola yönlendirilmişiz diyoruz.

Gazete Etü: Basketbola yönelme sebebiniz nedir, basketbolun en sevdiğiniz yönü?

Şükrü Atakan Durduran: Dediğim gibi ilk olarak ailemin yönlendirmesiyle başladım fakat basketbol benim için spordan daha fazlasını ifade ediyor. Her zaman eğitimime de faydası oldu, planlama becerisi kazandırdı, kötü alışkanlıklardan uzak durmamızı sağladı.

Gazete Etü: İyi bir basketbolcu hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Ahmet Gülen: Zeki olmalı ki oyun içinde karşılaştığı zorluklara çözüm üretebilsin, ayrıca takım ahlakına ve arkadaşlık anlayışına sahip olmalı, kendi başarısındansa takımın başarısını ön planda tutabilmeli.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-15-subat-tarihinde-unilig-2-tur-daki-ilk-macina-cikacak-olan-tobb-etu-erkek-basketbol-takimiyla-keyifli-bir-roportaj-gerceklestirdi

Devamını oku
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk
DUYURU / HABER

Muhammed Said Zengin'le Raflarda Yerini Aldığı Ayda 3000 Adet Satış Yapan İlk Kitabını Konuştuk

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Muhammed Said Zengin ile Gazete Etü'den Haydar İleli röportaj yaptı. Geçtiğimiz Ocak ayında ilk kitabı “Uzaklardan Bir Yerden”i çıkaran Zengin kendini, yeni başladığı yazarlık hayatını ve yazılarını anlattı. Gazete ETÜ olarak Said’i tebrik ediyor yazmak konusunda hevesli arkadaşlarımıza da bakış açısı kazandıracak bu sohbeti sizlerle buluşturuyoruz.

Gazete Etü: Kendinden biraz bahseder misin?

Muhammed Said Zengin: İsmim Muhammed Said Zengin. 1997 yılında Ankara’da Maraşlı bir baba ve Aydınlı bir annenin oğlu olarak doğdum, o gün bugündür de bu şehirde yaşıyorum. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf Öğrencisiyim.

Gazete Etü: Yazmaya olan merakın nasıl başladı? Ne sıklıkla yazarsın?

Muhammed Said Zengin: 11. Sınıfta Tarık Tufan’ın denemeleriyle tanıştım. Yazıya olan merakım o günden beridir var diyebilirim. İsmet Özel kitaplarıyla devam eden okuma kültürü bende epeyce yer etti. Sürekli kitap okurdum okumakla birlikte yazmaya da başladım. Yaklaşık 2014 yılından beri de bloglarda yazıyorum.

Gazete Etü: Çok sayıda kitap okuduğunu anlıyorum. Yazdığın yazıların altında muhakkak ki okuduğun eserlerden edindiğin birikimlerin izleri vardır. Peki, sen hangi tür eserler ve yazarlar okumaktan hoşlanırsın?

Muhammed Said Zengin: Tarık Tufan kitaplarından bahsetmiştim. Onun dışında Ali Ural’ın denemeleri ve Cemil Meriç’in kitapları çok hoşuma gider. Maraşlı olduğum için de Maraşlı yazarlara ilgi duyarım. Cahit Zarifoğlu okumayı çok severim.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-bilgisayar-muhendisligi-bolumu-ogrencisi-zengin-le-raflarda-yerini-aldigi-ayda-3000-adet-satis-yapan-ilk-kitabini-konustu

Devamını oku