TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile Önümüzdeki Maçları Konuştuk

TÜSF 2. Lig Basketbol Turnuvası’nda namağlup olarak şampiyon olan ve 1. Lige yükselmeyi başaran TOBB ETÜ Erkek Basketbol Takımı ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Alperen Avşar’la beraber hazırladığı soruları Merve İleri sordu, Takım antrenörü Ali Kavaklıoğlu, yardımcı antrenörü Ahmet Gülen, takımın hem eski oyuncuları hem de kaptanlarından Şükrü Atakan Durduran ve Enver Berk Yıldız cevapladı.

Gazete Etü: Basketbola başlamanız, takıma girişiniz nasıl oldu?

Enver Berk Yıldız: Babamın yönlendirmesiyle başladım, başlarda onların zorlamasıyla gidiyordum fakat sonradan basketbol benim için bir tutku haline geldi. 2013’de hazırlık sınıfındayken de bu takıma girdim.

Şükrü Atakan Durduran: Ben de 2013’de hazırlıktayken takıma girdim. Beni de ilk olarak ailem yönlendirdi, şimdi de iyi ki basketbola yönlendirilmişiz diyoruz.

Gazete Etü: Basketbola yönelme sebebiniz nedir, basketbolun en sevdiğiniz yönü?

Şükrü Atakan Durduran: Dediğim gibi ilk olarak ailemin yönlendirmesiyle başladım fakat basketbol benim için spordan daha fazlasını ifade ediyor. Her zaman eğitimime de faydası oldu, planlama becerisi kazandırdı, kötü alışkanlıklardan uzak durmamızı sağladı.

Gazete Etü: İyi bir basketbolcu hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Ahmet Gülen: Zeki olmalı ki oyun içinde karşılaştığı zorluklara çözüm üretebilsin, ayrıca takım ahlakına ve arkadaşlık anlayışına sahip olmalı, kendi başarısındansa takımın başarısını ön planda tutabilmeli.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-15-subat-tarihinde-unilig-2-tur-daki-ilk-macina-cikacak-olan-tobb-etu-erkek-basketbol-takimiyla-keyifli-bir-roportaj-gerceklestirdi

@user