Begüm Ataker ile Eskrim Üzerine Sohbet Ettik

5-7 Mayıs 2016 tarihlerinde Afyonkarahisar'da gerçekleşen Üniversiteler Arası Türkiye Eskrim Şampiyonası Kadınlar Epe Kategorisi'nde TOBB ETÜ Eskrim Topluluğu'ndan Begüm Ataker altın madalyanın sahibi oldu.

11 yıldır Eskrim sporuyla uğraşan ve 6 yıldır Eskrim Milli Takımında bulunan okulumuz İşletme Bölümü öğrencisi Begüm Ataker, haftada 4 gün yoğun antrenmanlar yaparak yarışmalara hazırlandığını söyledi. Ayrıca ülke içerisinde yapılan yarışmalarda pek çok derece elde etmiş olup bundan sonraki hedefinin Dünya çapındaki yarışmalarda Türkiye'yi temsil etmek için çaba sarf etmek olacağını belirtti.

Okulumuzun yoğun temposuna rağmen spora her zaman vakit bulabildiğini söyleyen Ataker, ayrıca yarışmalarda başarılı olması için TOBB ETÜ'nün de büyük desteklerde bulunduğunu ifade etti. Gazete Etü'den Şule Demir arkadaşımız Begüm Ataker ile keyifli bir röportaj yaptı.

Gazete Etü: Eskrim yapmaya kaç yaşında başladın? Kendin mi karar verdin yoksa ailen mi yönlendirdi?

Begüm: 9 yaşında başladım. Aile dostumuzun oğlu yaptığı için ailem beni de gönderdi. İlk gittiğim günden itibaren devam etmek istedim çünkü akranlarımla beraberdik, o ortamı çok sevdim. Sonra antrenörümle de çok iyi anlaştık, devam etmeye karar verdim.

Gazete Etü: Eskrimin seni zorladığı anlar oldu mu, vazgeçmeyi düşündün mü hiç?

Begüm: Oldu. Son iki senedir okul ve spor biraz zorluyordu. Başlarda bırakmayı istedim çünkü çok zor oluyordu benim için. Ama şimdi devam etmek istiyorum. Çünkü eskrim sayesinde zamanımı doğru şekilde planlamayı öğrendim. İlk zamanlar okulun yoğunluğuna alışmam zor olmuştu ancak şimdi günlerimi planlayınca çok daha rahat ilerliyor.

Röportajın devamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.etu.edu.tr/tr/haber/gazete-etu-universiteler-arasi-turkiye-sampiyonasi-kadinlar-epe-turkiye-1-si-olan-ogrencimiz-begum-ataker-ile-eskrim-uzerine-sohbet-etti

@user