← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Genç Atatürkçüler Topluluğu

Genç Atatürkçüler Topluluğu
Genç Atatürkçüler Topluluğu
Cumhuriyet Bayramı Fotoğraf Sergisi
ETKİNLİK

Cumhuriyet Bayramı Fotoğraf Sergisi

Atatürk'ün sözleriyle "Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare" olan cumhuriyetin ilan edildiği gün olan 29 Ekim 1923, milletinin azim ve kararıyla kurtarılan Türkiye Cumhuriyeti'nin de kuruluş günüdür.

Cumhuriyetin ilanı kolay olmamıştır. Yüzyıllar boyunca savaşta evlatlarını yitiren bir ulusun büyük bir yokluk içinde, sahip olduğu tek şey olan bağımsızlık umuduna sarılarak verdiği bu kurtuluş mücadelesinin başka bir örneği görülmemiştir. Atatürk bu zorluğu şu sözlerle dile getirir:

"Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık."

TOBB ETÜ Genç Atatürkçüler Topluluğu olarak, Türk ulusunu cumhuriyete kavuşturan bu mücadele sürecini daha iyi anlayabilmek ve hissedebilmek için, Cumhuriyet Bayramı'nın anlam ve önemine yakışır bir fotoğraf sergisi kurmaya karar verdik. Sergimizi gezerken cumhuriyete giden yolun her bir adımını fotoğraflarla görüp bilgi notları eşliğinde değerlendirebilirsiniz. Cumhuriyeti yükseltmeyi ve yaşatmayı görev bilen tüm gençleri, Cumhuriyet Bayramı'nın coşkusunu hisseden herkesi sergimize bekleriz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun!

Devamını Oku
  • ETKİNLİK BAŞLANGIÇ TARİHİ 30 Ekim 2017, 08:30
  • ETKİNLİK BİTİŞ TARİHİ 31 Ekim 2017, 18:30
  • YER Mavi Amfi ve Kırmızı Amfi önü