← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Biyoetik Birimi Öğrenci Topluluğu
Biyoetik Birimi Öğrenci Topluluğu
WEBINAR: Kürtaj Hakkında Etik Tartışmalar
ETKİNLİK

WEBINAR: Kürtaj Hakkında Etik Tartışmalar


Çağlardan beri tartışma konusu olmuş kürtajı çeşitli etik bakış açılarından değerlendirdiğimiz konferansımıza katılmaya ne dersin?
Hayatın Başlangıcına Yönelik Etik Tartışmalar grubu olarak Prof. Dr. H. Hanzade Doğan hocamızla beraber '' Kürtaj Hakkında Etik Tartışmalar'' konusunu değerlendireceğiz.

Prof. Dr. H. Hanzade Doğan Kimdir?

Prof. Dr. H. Hanzade Doğan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladığı tıp eğitimini 1987 yılında tamamlayarak Tıp Doktoru unvanını almıştır. İhtisasını ise İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Tıp Tarihi ve Etik üzerine yapmıştır. Ardından Boston Üniversitesinde ''Basic Immunology'' üzerine Post Doktora yapmıştır. 2 adet Patent sahibidir. Uluslararası ve ulusal hakemli birçok dergide yayını bulunan Prof. Dr. H. Hanzade Doğan ayrıca Türkiye Biyoetik Derneği (Uzmanlık Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.
Prof. Dr. Hanzade Doğan Altınbaş Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Devamını Oku
  • ETKİNLİK TARİHİ 20 Mart 2021
  • ETKİNLİK SAATİ 17:30 - 19:00
  • YER ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/84212693174
Biyoetik Birimi Öğrenci Topluluğu
Biyoetik Birimi Öğrenci Topluluğu
WEBINAR: Farmakolojik araştırmalarda olası etik sorunlar
ETKİNLİK

WEBINAR: Farmakolojik araştırmalarda olası etik sorunlar

Prof. Dr. M. Devrim Güner 1994’te Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı. Ardından Arizona Üniversitesi (2001 -2002) ve Florida Üniversitesi (2002-2004) Tıp Fakültelerinde doktora sonrası araştırma görevlisi olarak çalıştı. Halen TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı başkanı ve Klinik Araştırmalar Etik Kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Klinik araştırmaların tasarımı, uygulanması, eğitimi, etik ve bilimsel değerlendirmesi konusunda deneyimlidir. Temel ve klinik farmakolojik araştırmalar, sağlık okuryazarlığı, farmakovijilans ve ilaç uygulaması ve araştırmaları ile ilgili etik konular ile ilgili yayınları vardır. Halen COVID pandemi sürecinde klinik araştırmaların standardizasyon ve aşı farmakovijilans uygulamaları ile ilgili araştırmalar yürütmektedir.

Devamını Oku
  • ETKİNLİK TARİHİ 19 Mart 2021
  • ETKİNLİK SAATİ 19:00 - 21:00
  • YER ZOOM