← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Eskrim Topluluğu
Eskrim Topluluğu
Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimde İlklerle Geçen Bir Ayın Ardından

Eskrimle hala tanışmayanlarımız var. Bizde topluluk olarak eskrimi geniş kitlelere yaymaya çalışanlardan olmaya gayret ediyoruz. Nitekim bu süreç hızlı olmadığı gibi aynı oranda Türk eskriminin Dünya'daki başarısını da etkiliyor.

94 yıllık tarihimizde sahip olamadığımız 2 ünvan vardı; Avrupa ve Dünya şampiyonlukları. Ta ki İbrahim Ahmed Acar 1 ay içerisinde her iki ünvanında sahibi olana kadar.Acar geçtiğimiz ay Avrupa şampiyonasını, bu günlerde de ise Bulgaristan'da düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyonasını altın madalyayla tamamladı.
Koca yürekli eskrimcimizin aldığı bu başarı Türk eskrim camiasına ve neslimize mutlak bir örnek olacağından eminiz. Bizlere mümkünün sınırlarını hatırlattığı için kendisine ETÜ Eskrim ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Üniversitemizde ise antrenmanlarımız final takvimi gölgesinde kalsa da devam ediyor. 1 Mayıs'ta Konya'da gerçekleşecek olan Üniversiteler arası turnuva katılımcısı olacak arkadaşlarımız tatilde de son sürat antrenmanlara devam edecekler. Eskrimle kalın...

Devamını oku