Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık.

15 Temmuz anma etkinliklerimiz, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi, Dr. Hasan Doğan'ın verdiği konferansla başladı.

Kırmızı Amfide gerçekleşen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Şehitlerimiz için Kur'an tilaveti okundu.

Program, topluluğumuz ve gazilerimiz adına o gece yaralanarak gazi olan yönetim kurulu başkanımız Hanifi Can Türkoğlu'nun konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında, o gece şehit olan arkadaşımız, üniversitemiz hukuk fakültesi öğrencisi Ömer Can Açıkgöz'ü andı.

Devamında "40 yıldır içimizde öbeklenen bu ihanet şebekesinin yaptığı milli ve manevi coğrafyamızdaki talanı bertaraf etmek ve zihinleri, inançları, fikirleri, gönülleri yeniden imar etmek bizim vazifemizdir.

Görüşlerimizi, siyasi tercihlerimizi, yaşam tarzlarımızı bir kenara koyarak inadına birbirimizi sevmek, inadına hoşgörmek, inadına kardeş olmak bizi bizden ayıran yapay sınırları kaldırmak üzerimize vazifedir.

Bu nedenle TOBB ETÜ’den mezun olunca sadece CEO olmak, sadece zengin olmak, sadece kendini düşünmek, kendini kurtarmak gibi dar bir vizyonla hareket edemeyiz.

15 Temmuz’u, ve 15 Temmuz’u her gün yaşayan mazlum coğrafyayı da yetimleri, garipleri, Aydınlık Türkiye’yi de hayallerimizde hedeflerimizde yer vererek yürüyebilmeliyiz." şeklinde konuşarak Türk genci olarak sorumluluğumuzun büyüklüğüne işaret etti.

15 Temmuz sürecinde her görüşten TOBB ETÜ'lünün kendisini ve üniversitemizdeki diğer gazi arkadaşlarımızı arayarak, ziyaret ederek yalnız bırakmadığını ve kenetlendiğini vurguladı ve bütün TOBB ETÜ ailesine gaziler adına teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin de konuşmasında konumu itibariyle TOBB ETÜ'nün o geceyi en derinden yaşayan kurumlardan olduğunu vurguladı. Ömer Can Açıkgöz'ü ve bütün şehitlerimizi rahmetle andı.

Program, Dr. Hasan Doğan'ın o geceyi anlatması, soruların cevaplanması ve hediye takdimi ile sona erdi. Ardından hazırlanan sergi ziyaret edildi.@user