← TOBB ETÜ ANA SAYFASI

Aydınlık Türkiye İdealistleri

Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"
DUYURU / HABER

Aydınlık Türkiye İdealistlerinden Geleneksel Yardım İftarı "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"

Aydınlık Türkiye İdealistleri artık geleneksel hale gelen iftarlarının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdi. Toplanan paranın tamamının yardıma muhtaç mültecilere, lösemiyle mücadele eden çocuklara ve şehit yakınlarına hediyelik ve yardım için kullanıldığı program yoğun katılımla gerçekleşti. TOBB ETÜ'de birçok topluluğun katılımıyla kurulan rengarenk sofraya "Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği Konseri" de eşlik etti.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık.

Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ı Ağırladık.

15 Temmuz anma etkinliklerimiz, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü, Büyükelçi, Dr. Hasan Doğan'ın verdiği konferansla başladı.

Kırmızı Amfide gerçekleşen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Şehitlerimiz için Kur'an tilaveti okundu.

Program, topluluğumuz ve gazilerimiz adına o gece yaralanarak gazi olan yönetim kurulu başkanımız Hanifi Can Türkoğlu'nun konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında, o gece şehit olan arkadaşımız, üniversitemiz hukuk fakültesi öğrencisi Ömer Can Açıkgöz'ü andı.

Devamında "40 yıldır içimizde öbeklenen bu ihanet şebekesinin yaptığı milli ve manevi coğrafyamızdaki talanı bertaraf etmek ve zihinleri, inançları, fikirleri, gönülleri yeniden imar etmek bizim vazifemizdir.

Görüşlerimizi, siyasi tercihlerimizi, yaşam tarzlarımızı bir kenara koyarak inadına birbirimizi sevmek, inadına hoşgörmek, inadına kardeş olmak bizi bizden ayıran yapay sınırları kaldırmak üzerimize vazifedir.

Bu nedenle TOBB ETÜ’den mezun olunca sadece CEO olmak, sadece zengin olmak, sadece kendini düşünmek, kendini kurtarmak gibi dar bir vizyonla hareket edemeyiz.

15 Temmuz’u, ve 15 Temmuz’u her gün yaşayan mazlum coğrafyayı da yetimleri, garipleri, Aydınlık Türkiye’yi de hayallerimizde hedeflerimizde yer vererek yürüyebilmeliyiz." şeklinde konuşarak Türk genci olarak sorumluluğumuzun büyüklüğüne işaret etti.

15 Temmuz sürecinde her görüşten TOBB ETÜ'lünün kendisini ve üniversitemizdeki diğer gazi arkadaşlarımızı arayarak, ziyaret ederek yalnız bırakmadığını ve kenetlendiğini vurguladı ve bütün TOBB ETÜ ailesine gaziler adına teşekkür etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin de konuşmasında konumu itibariyle TOBB ETÜ'nün o geceyi en derinden yaşayan kurumlardan olduğunu vurguladı. Ömer Can Açıkgöz'ü ve bütün şehitlerimizi rahmetle andı.

Program, Dr. Hasan Doğan'ın o geceyi anlatması, soruların cevaplanması ve hediye takdimi ile sona erdi. Ardından hazırlanan sergi ziyaret edildi.Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
15 Temmuz: Milli Birlik Ruhu, Aydınlık Türkiye Umudu
ETKİNLİK

15 Temmuz: Milli Birlik Ruhu, Aydınlık Türkiye Umudu

Hain kalkışmanın birinci yıldönümünde, kahramanlık destanı yazarak can veren bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. O ihaneti unutmamak, şehitlerimizi anmak için bir araya geliyoruz.

15 Temmuz anma etkinliklerimiz o gecenin en önemli şahitlerinden, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Sn. Hasan Doğan'ın katılımlarıyla gerçekleşecek konferansla başlayacak. Anadolu Ajansı işbirliğiyle hazırladığımız 15 Temmuz gecesine ait fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergimizle devam edecek.

Devamını Oku
  • ETKİNLİK BAŞLANGIÇ TARİHİ 08 Temmuz 2017, 00:00
  • ETKİNLİK BİTİŞ TARİHİ 17 Temmuz 2017, 00:00
  • YER Kırmızı Amfi ve Fuaye Alanı
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Emanetler Sahiplerine Teslim Edildi Emanetler Sahiplerine Teslim Edildi

Emanetler Sahiplerine Teslim Edildi

"Vefa ve Kardeşlik Sofrası" projemiz kapsamında tarafımıza 8760 TL teslim edilmişti. Bu miktar yardımların dağıtım sürecine kadar tarafımıza iletilen fazladan miktarla 9165 TL'ye ulaştı.

Elde edilen bu tutarla Suriyeli, Türkmen ve Türk ailelerden oluşan 40 aileye erzak yardımı yapılmış, 145'i çocuk 232 kişiye ulaşılmıştır.

Şehitlerimizin emanetleri yavrularımız ve lösemi ile mücadele eden minik kardeşlerimizden 40 çocuğa oyuncak ve kıyafet hediye edilmiştir.

İftar programına katılan herkes bu güzellikte pay sahibidir.

Özellikle belirtmek istiyoruz ki bu proje, sosyal yardımın ötesinde; vefanın kanıksamamanın, farkında olmanın ve farkına vardırmanın bir tezahürü olarak icra edilmiş bir projedir.

Emanetlerin ulaştırılmasındaki desteklerinden ötürü, TSK Güçlendirme Vakfı'na, ETÜ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Topluluğu'na ve Karınca Kararınca Yardım Ekibi'ne teşekkür ediyoruz.

Etik ilkelerimiz gereği ilgili fotoğrafları paylaşmaktan imtina ediyoruz. Harcamalar, faturalar, aile bilgileri ve diğer bilgiler bilgi sahibi olmak isteyen herkesle paylaşılacaktır.

Bu vesile ile vefanın ve emaneti teslim etmenin huzuru kadar huzurlu, kardeşlik kadar güzel bir bayram diliyoruz.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Sn. Hisarcıklıoğlu'ndan ÂTİ ve TOBB ETÜ'ye Mesaj Var!

Sn. Hisarcıklıoğlu'ndan ÂTİ ve TOBB ETÜ'ye Mesaj Var!

"...Her günkünden daha çok birlik ve beraberliğe ve birbirimizi sevmeye ihtiyacımız olduğu, her günkünden daha çok üretmek, kazanmak ve paylaşmak ve her günkünden daha çok zenginleşmek ve gelişmek zorunda olduğumuz bir dönem yaşıyoruz."

"...Bu vesileyle Türkiye'nin aydınlık geleceğine olan sarsılmaz inancınızla, Devletimizin ve Büyük Türk Milletinin çok büyük badire atlattığı bir süreçte , Ülkemizin aydınlık geleceğinin tesisi için gösterdiğiniz duyarlılığın yanısıra, birlik ve beraberliğin güzel bir örneğinin sergilenmesi hususunda gelecek kuşaklara örnek olacak çabalarınız nedeniyle de , bir kez daha kutluyor, şahsınızda değerli öğrenci kardeşlerimize, selam ve sevgilerimi iletiyorum."

TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanımız şahsında ÂTİ ve TOBB ETÜ ailesine mesajından.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
İşte Dev Kardeşlik Sofrası: Teşekkürler TOBB ETÜ İşte Dev Kardeşlik Sofrası: Teşekkürler TOBB ETÜ İşte Dev Kardeşlik Sofrası: Teşekkürler TOBB ETÜ

İşte Dev Kardeşlik Sofrası: Teşekkürler TOBB ETÜ

Vefa ve Kardeşlik Sofrası, her görüşten TOBB ETÜ'lüyü iyilik, yardım ve vefa çatısı altında topladı. Yemek için ödenen ücretlerin tamamının şehit çocuklarına, muhacir ve lösemili çocuklara hediye almak, ihtiyaç sahiplerine gıda temin etmek için kullanılacağı etkinlik çok geniş katılımla gerçekleşti.

Bu rengarenk sofraya Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin, TOBB ETÜ Genel Sekreteri Gökhan Göksu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Oğuz Ergin ve akademisyenlerimiz de katıldılar. Üniversitemiz bünyesindeki diğer öğrenci toplulukları da yönetim kurullarıyla birlikte davetimize icabet ederek bu kardeşlik halkasına ortak oldular.

Etkinlikte topluluğumuz adına söz alan Yönetim Kurulu Başkanımız Hanifi Can Türkoğlu, projenin bir sosyal yardım projesinden çok milli sorumluluk projesi olarak icra edildiğini ifade etti. İyi insan olmak noktasında yanılgıya düşünüldüğünü vurgulayarak "Bir yetimi sevindirmek, atalarımıza saygı duymak, şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak, kardeş olmak, vefa ve minnet duymak, yardım etmek iyilik değildir. Bunlar insan olanın, kendini insan sayanın yapması gerekenlerdir. Hâlbuki biz bunların adını iyilik koymuşuz.

İyi insan, kendisine verilen imkânları sonuna kadar iyilik için sarf edebilen insandır. Bütün imkanlarını, cömertliğini, cesurluğunu ortaya koyabilen insandır. Halbuki, 740 milyon insanın aç olduğu, günde 16 bin insanın açlıktan öldüğü bir dünyada iyilik için kullandığımız imkanları sorgulamamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Etkinlikte bir iftar anısını paylaşan Rektörümüz Prof. Dr. Adem Şahin, başarılı bir şekilde projenin tamamlanmasını temenni etti.

Program Türk Sanat ve Tasavvuf Müziği Dinletisi ile devam etti. Program sonunda toplamda 8760 TL tarafımıza emanet edildi.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"
DUYURU / HABER

Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"

Bu Perşembe (8 Haziran) "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" temasıyla Sosyal Tesisler&Orta Bahçe'de geleneksel iftar programımızı düzenliyoruz.

Bu sofranın paydaşları tarafından yemeğe ödenecek ücretin (20 TL) tamamı şehitlerimizin çocuklarına, muhacir ve lösemili çocuklarımıza bayramlık alınması; ihtiyaç sahiplerine de erzak yardımında bulunulması için tasarruf edilecektir.

İftar öncesi ve sonrasında Türk halk ve tasavvuf müziği dinletisi olacaktır. Menü içeriğini afişimizde görebilirsiniz.

Geçen sene "Hem İftara Gelin Hem Çocukları Sevindirin" temasıyla 200'ü aşkın arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz iftarımızda toplanan 2590 TL'yi çocuklarımız ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kullanmıştık.

Çarşamba akşamına kadar rezervasyon yaptırmayı unutmayın:

Beyza: (507) 961 61 61
Efecan: (545) 578 88 53

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi
DUYURU / HABER

Anadolu Ajansı (AA) İşbirliğiyle, "Dar Boğazda Çanakkale: Tarihin En Zor Meydanı" Fotoğraf Sergisi

Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü münasebetiyle Anadolu Ajansı (AA) işbirliğiyle hazırladığımız fotoğraf sergimizi cam merdivenlerin bulunduğu alanda bugünden itibaren dört gün boyunca ziyaret edebilirsiniz. 1915'e ait daha önce görmediğiniz yüksek kalitedeki çok özel fotoğraflardan oluşan sergimizi, o günleri daha iyi idrak etmenize katkı sağlayacağını umuyoruz.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
"Birlikte Okumalar" Devam Ediyor! "Birlikte Okumalar" Devam Ediyor!
DUYURU / HABER

"Birlikte Okumalar" Devam Ediyor!

"Güç o şeyin içinden gelmeli" şartını koyarak başlamıştı işe buhar makinesinin mucidi Thomas Savery. Ve ne zaman ki gücünü kendi içerisinde kazanan o makineyi icat etti, sanayii devrimini de başlatmış oldu.

Bize göre güç, bilgidir: kulaktan dolma değil, emek ve tecrübeyle sahip olunan bilgi. Bu nitelikteki bilginin kapısı kitaptır, okumaktır: çok okumak, çok yönlü okumak.

Bu bakış açısıyla devam ettiğimiz "Birlikte Okumalar" etkinliğinde bu ay:

Ben, Öteki ve Ötesi - İbrahim Kalın

Kitabını okuyacağız ve birlikte değerlendireceğiz.


Etkinliğimize kayıt için bu formu doldurabilirsiniz : https://goo.gl/PctPcA pic.twitter.com/0gLwfVzRJv

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri
DUYURU / HABER

Kürsü Buluşmaları-VIII : Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri

Kürsü Buluşmaları devam ediyor!
24 Şubatta,
Saat 15:30'da,
Konferans Merkezi'nde gerçekleşecek etkinlikte "Putin Dönemi Türkiye-Rusya İlişkileri ele alınacaktır.

“Kürsü Buluşmaları” etkinliği, haftanın bir günü, bu etkinliğe devam eden katılımcılardan, sunum için gönüllü olan kişiler arasından kura ile belirlenen bir kişinin tercih ettiği güncel, sosyal, kültürel sanatsal bir konuyu seçip bu konuda hazırlanarak, katılımcılara kürsüden konuşma yapmasını kapsayan etkinliktir.

Kürsüdeki için topluluk önünde konuşma becerisi, zamanı verimli kullanabilme yetisi ve üslup kazandıran; dinleyiciler için de hem akademik olarak güncel konularda bilgi sahibi olmayı, topluluk içerisinde soru sorma ve yorum yapabilme becerilerini ve genel kültürünü artıran; farklı görüş ve bakış açılarına sahip kişileri buluşturan bu etkinlik, katılımcılara “kürsü tecrübesi” vadediyor.

Devamını oku
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti
DUYURU / HABER

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Taziye ve Moral Ziyareti

Beşiktaş'taki hain terör saldırısı sonrasında Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne taziye ve moral ziyaretinde bulunduk. Huzurumuzun teminatı polislerimizle kucaklaştık, acıyı paylaştık. Misafirperverlikle bizi karşılayan polislerimizden sizlere selam getirdik.

Elim saldırı neticesinde şehit düşen yiğitleri rahmetle anıyoruz. Milletimizin başı sağolsun.

Devamını oku