← TOBB ETÜ ANA SAYFASI
Gazete ETÜ
Gazete ETÜ
TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı
DUYURU / HABER

TOBB ETÜ Mezunları COFFEE NETWORKS ile Tecrübelerini Aktardı

TOBB ETÜ Mezunlar Derneği üniversitemiz öğrencilerinin kariyer planlamalarına yardımcı olmak için COFFEE NETWORKS etkinliği düzenliyor. TOBB ETÜ mezunlarının, öğrencilerle iletişimini artırdığı, tecrübelerini aktardığı etkinlik 5 mezun ve 15 gönüllü öğrenci ile gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda 22.07.2017 günü gerçekleşen COFFEE NETWORKS #4 Savunma Sanayi temasıyla gerçekleştirildi. Programa TUSAŞ-TAI, FNSS, STM SAVUNMA, HAVELSAN, ASELSAN ve ROKETSAN şirketlerinden katılan mezunlar, öğrencilerin şirketler, çalışma hayatı, mezuniyet hakkındaki sorularına yanıt verdi. Bundan önce düzenlenen üç COFFEE NETWORKS etkinliği ise sırasıyla Savunma Sanayi’nde, Kamu’da çalışan ve Girişimci mezunlarla birlikte gerçekleştirildi. Bu zamana kadar 20 mezun ve 53 öğrenci bu etkinlikler sayesinde bir araya geldi.

İlkine katıldığım etkinlik hakkındaki izlenimlerim ise şöyle: Etkinlik 2 saat sürüyor. Bu süre içinde katılım sağlayan öğrenciler mezunlarla bire bir konuşuyor ve yaklaşık her 15 dakikada konuştuğumuz mezun değişiyor. Kendini ve şirketini tanıtan mezun yaptığı iş hakkında bilgi verdikten sonra kendimizi tanıtarak sorular sormaya başlıyoruz. Aklımıza gelen her türlü soruyu içtenlikle cevaplıyorlar. Yüksek lisans, çalışma hayatının zorlukları, şirketlerin mülakat süreçleri bunlardan bazıları.

Mezunlarımız getirdikleri hediyelerle bizlere jest yapmayı da ihmal etmiyorlar. Café Mio sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte kahveler de TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nden. Bu güzel etkinliği ve kolay bulunmayacak iletişim şansını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Bu arada TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’ni sosyal medyadan takip ederek bir sonraki etkinlik ve bundan sonraki çalışmaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devamını oku
Dreamstalk Hayal Klübü
Dreamstalk Hayal Klübü
TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ! TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

TOBB ETÜ DREAMSTALK İLK HAYALİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

LevelUp etkinliği sırasında standımıza uğrayıp hayal bulutuna lavanta bahçelerini görmek istediğini yazan Ayşe Nur’un hayali gerçek oldu.
Lavanta bahçelerini görme hayali olan Ayşe Nur ile birlikte Pazar günü Isparta Keçiborlu Kuyucak Köyüne gittik.
Etkinliğimizde anları ölümsüzleştiren fotoğrafçılık kulübünden arkadaşımız Şule Demir'e teşekkür ederiz.

Devamını oku
Bisiklet Topluluğu
Bisiklet Topluluğu
Yurttaki Bisikletleri Kayıt Altına Alınması
DUYURU / HABER

Yurttaki Bisikletleri Kayıt Altına Alınması

Yurttaki sahipsiz bisikletleri tespit etmemiz gerekiyor. Eğer yurtta bir bisikletiniz varsa bu bisikletinizi yurt müdüriyetine kayıt ettirmeniz gerekiyor. Kaydedilmeyen bisikletler, bisiklet topluluğuna verilecek ve bu bisikletlere gereken bakımı yaptıktan sonra yapacağımız turlarda siz değerli arkadaşlarımızın kullanımına sunacağız.

Devamını oku
Türk Halk Dansları Topluluğu
Türk Halk Dansları Topluluğu
Radyoetü'de Hakkımızda Merak Edilenleri Konuştuk Radyoetü'de Hakkımızda Merak Edilenleri Konuştuk Radyoetü'de Hakkımızda Merak Edilenleri Konuştuk
DUYURU / HABER

Radyoetü'de Hakkımızda Merak Edilenleri Konuştuk

Çok Keyifli bir sohbetti. Radyo Etü'ye bizi davet edip topluluğumuz hakkında bilinmeyenlere ve merak edilenlere değinmemizi sağladıkları için teşekkür ederiz.
Topluluğumuza katılmak veya çalışmalarımız hakkında bilgi almak için TOBB ETÜ ORTAM üzerinden ya da instagram hesabımız @tobbetu_thdt üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Devamını oku
Türk Halk Dansları Topluluğu
Türk Halk Dansları Topluluğu
THDT Radyoetü'ye Konuk oluyor
ETKİNLİK

THDT Radyoetü'ye Konuk oluyor

14 Haziran 2017 Çarşamba günü Türk Halk Dansları Topluluğu olarak Radyoetü'nün canlı yayınına konuk oluyoruz.
Romanya'daki festivale nasıl gittik, festivale gitmek için nasıl hazırlandık ve topluluk olarak gelecek planlarımızda neler olduğunu konuşacağız.
Saat 21.00'da canlı yayını kaçırmayın.

Devamını Oku
  • ETKİNLİK TARİHİ 14 Haziran 2017
  • ETKİNLİK SAATİ 21:00 - 23:00
  • YER Radyoetü
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Aydınlık Türkiye İdealistleri
Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"
DUYURU / HABER

Ve Beklenen İftar: "Vefa ve Kardeşlik Sofrası"

Bu Perşembe (8 Haziran) "Vefa ve Kardeşlik Sofrası" temasıyla Sosyal Tesisler&Orta Bahçe'de geleneksel iftar programımızı düzenliyoruz.

Bu sofranın paydaşları tarafından yemeğe ödenecek ücretin (20 TL) tamamı şehitlerimizin çocuklarına, muhacir ve lösemili çocuklarımıza bayramlık alınması; ihtiyaç sahiplerine de erzak yardımında bulunulması için tasarruf edilecektir.

İftar öncesi ve sonrasında Türk halk ve tasavvuf müziği dinletisi olacaktır. Menü içeriğini afişimizde görebilirsiniz.

Geçen sene "Hem İftara Gelin Hem Çocukları Sevindirin" temasıyla 200'ü aşkın arkadaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz iftarımızda toplanan 2590 TL'yi çocuklarımız ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için kullanmıştık.

Çarşamba akşamına kadar rezervasyon yaptırmayı unutmayın:

Beyza: (507) 961 61 61
Efecan: (545) 578 88 53

Devamını oku